czwartek, 6 czerwca 2013

Wasze jasie! I dziewczyny z Bielskiej Szkoły Przemysłowej dołączyły się do akcji!

Przed weekendem chciałabym Wam pokazać jasie, jakie ostatnio przyszły do mnie na e-maila. Właściwie to dużo dostaję wiadomości i przeogromnie się cieszę, że akcja MA SENS i WZRUSZA. Ostatnio dostałam wiadomość od pewnego pana, który poprosił, żeby mu też uszyć jasia...:)

Dostałam też wiadomość, pozwolę sobie zacytować:


Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Chciałabym zapytać, czy jest możliwość uszycia kompletu pościeli, tzn. poszewki na poduszkę (u nas wymiary: 70cm x 80 cm) i poszewki na kołdrę (nasze wymiary: 160 cm x 200 cm oraz 140 cm x 200 cm)? To dla nas o tyle ważne, że zakładamy na łóżka właśnie komplety i potrzeba nam ich aktualnie bardzo dużo. W szpitalu mamy 265 łóżek.


Postanowiłam odmówić... Dlaczego? Ponieważ, nie szyjemy całych kompletów... Tylko te jasie (no i jany), a z kolei na to szpital się nie zgodził... Głupio mi strasznie i przykro... Obiecałam, że umieszczę informację, że jest taka zapotrzebowanie i jeśli ktoś (jakaś firma) się zgłosi, to żeby się kontaktował się ze szpitalem w Olsztynie.

Przejdę do Waszych jasi:


"Moje jaśki już w drodze. Uszyłam 4 jaśki 35x35 cm do Domu Dziecka i wysłałam je do Beaty Grzenieweskiej, oraz 7 jaśków 60x40 dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rybniku i te jaśki pojechały do Katarzyny Gawlik".  

to wiadomość od Aga vel Googlówka

www.googlowka.blogspot.com, a oto jej jasie:


"Jaśki uszyłam o wymiarze 40 cm x 40 cm w ilości 26 szt.Wysłałam je bezpośrednio do Społecznego Towarzystwa Hospicium CORDIS w Katowicach."
  

"Dzisiaj udało się nam wysłać 11 poszewek mo rozmiarach 70x70 do Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Przesyłam zdjęcia młodzieży z Wydziału Tekstylno- Artystycznego Bielskiej Szkoły Przemysłowej z gotowymi "jaśkami"."


"6 jaśków do Rybnika wymiar 56x56 cm - seria PIRACI"
od
http://elau66wr.blogspot.com 

Ela napisała również posta o akcji:

"Po wielu podejściach (brak czasu) uprzejmie melduję, że uszyłam 4 jasie dla Warszawy (3 sztuki 60x40 i 1 sztuka 60x70). Nie wysyłąm jeszcze zdjęć i danych, bo mam jeszcze dwa kawały ślicznych materiałów (mój niespełna 4-letni Synek sam wybierał dla chorych dzieci!) mam nadzieję, że jutro uda mi się uszyć resztę i w komplecie wyślę zdjęcia i jasie!

Pozdrawiam,

Ma_niusia (Anna Solarska)"
Cytuję całe e-maile, a ten jest mi szczególnie bliski! Lubię jak się dzieci angażuje do pomagania innym:)Od Arletty Maciejewskiej:

O! I jeszcze MeloWorkshop


I chyba nie pokazywała jasi od Manity:Jeśli o kimś zapomniałam, pominęłam - BARDZO PROSZĘ O PRZYPOMNIENIE SIĘ! I WIADOMOŚĆ NA uszyjjasia@o2.pl
Bardzo przepraszam i dziękuję za wszystkie jasie!
Przyznacie, że wszystkie są bardzo ładnie uszyte i kolorowaśne?


3 komentarze:

  1. u mnie coś nie działa czy faktycznie nie ma archiwum postów?

    OdpowiedzUsuń
  2. ręce opadają jak się czyta te informacje o braku całych kompletów pościeli..... smutno i źle.... ale masz rację że szyjemy tylko jasie, może jak kiedyś uda się obszyć całą Polskę to zabierzemy się za poszwy na kołdry :) chociaż patrząc po deficycie owych we wszystkich placówkach droga daleka przed nami......
    pozdr
    włóczka z Nitką

    OdpowiedzUsuń

:)