środa, 23 października 2013

Relacja ze spotkania szyciowego w Ostródzie

Przyznam, że sama jestem zaskoczona rozmachem z jakim działacie!
Mam kilka relacji do opublikowania... Nowe szpitale, kolejne miasta i spotkania. No i tyyyyleeee kolorowych osób! Bardzo wszystkim dziękuję za e-maile, za zaangażowanie! 

Tymczasem, relacja z szycia w Ostródzie, autorstwa http://www.zapaleczka.blogspot.com/ (Paula) (zdjęcia również)

27 i 28 września zaprosiliśmy ostródzkich wielbicieli rękodzieła do udziału w akcji "Uszyj jasia". Naszymi sponsorami byli ludzie o wielkim sercu. Bardzo, bardzo duże podziękowania ślemy w stronę gdańskiej IKEA, która zasponsorowała 2 bele materiałów po 15 m każda. Sklepy internetowe: otula.pl. miniroom, House of Cotton obdarowali nas pięknymi, bajecznie kolorowymi materiałami.
                  W trakcie ostródzkiej akcji szyliśmy poszewki na poduszki i kołderki dla Oddziału Dziecięcego ostródzkiego szpitala - maluchy dzięki temu będą spędzały czas w bardziej przyjaznym otoczeniu.  "Ruszyła maszyna..." i udało się wykonać 200 % normy - 40 poszewek na jasie o wymiarach 70x40 cm i 12 poszewek na kołderki o wymiarach 110x60 cm, Oddział więc otrzymał dwa komplety poszewek.

                  Było super - pozytywnie zakręceni ludzie i ich zaangażowanie w akcję sprawiło, że całe szycie poszło "jak z płatka". Ostródzka czytelnia na dwa dni zamieniła się w mini-szwalnię :) Całość została podzielona na 4 strefy: szycia, krojenia, prasowania i relaksu, tak że nawet osoby nie potrafiące szyć znalazły zajęcie :) W imprezie wzięło udział 41 osób, w tym dwóch panów (aktywnie szyjących i krojących!). Uczestnicy przybyli z własnymi maszynami walizkowymi, niemałe zainteresowanie wzbudziła pani z overlockiem :)
                Pierwsza akcja "Uszyj jasia" w Ostródzie zakończona sukcesem! Strat w ludziach i materiałach nie odnotowano :)
 
 
Od Uszyj jasia:
informacja o szyciu w Ostródzie pojawiła się również tutaj: http://www.ck.ostroda.pl/biblioteka/
 


  Baaaaaaardzo dziękuję!
Jasie są bajecznie kolorowe, na pewno dzieciakom będzie się cudownie na nich spało i szybko wracało do zdrowia:)

1 komentarz:

:)