wtorek, 24 września 2013

Spotkanie szyciowe w Ostródzie - 27.09 i 28.09


Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na pierwsze po wakacjach warsztaty rękodzieła.
Będzie nietypowo: zapraszamy do włączenia się razem z nami w akcję "Uszyj jasia".
Cóż to za akcja? Wszystko zaczęło się od tego, że podczas wizyty z synkiem w szpitalu pewna mama zauważyła, że jej dziecku nie obleczono poduszki w poszewkę. Powód był banalny - czyste poszewki się skończyły. Chcąc w pewnym stopniu zrewanżować się za opiekę nad synkiem, mama ta skrzyknęła koleżanki piszące blogi i tak ruszyła akcja "Uszyj Jasia". Kolorowe poszewki szyte są do szpitali, domów dziecka i hospicjów - wszędzie tam, gdzie dzieci przebywają w smutnym, szarym otoczeniu, a które małym kosztem może stać się dla dziecka nieco przyjemniejszym.
Cała akcja ma charakter wyłącznie społeczny - cele są szczytne, nikt nie czerpie tu żadnych korzyści materialnych, materiały są pozyskiwane od sponsorów.
Biblioteka włącza się w akcję "Uszyj Jasia", która zorganizowana będzie w ramach comiesięcznych warsztatów rękodzielniczych dla dorosłych.
Będziemy szyć poszewki na poduszki i na kołderki do inkubatorów dla Oddziału dziecięcego ostródzkiego szpitala. Po kontakcie z Oddziałem mamy dokładną liczbę potrzebnych poszewek - jest to 20 poszewek o wymiarach 70x80 cm i 6 poszewek do inkubatorów.
Sponsorzy obdarowali nas pięknymi materiałami i teraz wszystko w rękach Uczestników - zapraszamy już za tydzień. Zaczynamy w piątek 27 września o godz. 18.00, kontynuujemy w sobotę 28 września od godz. 14.00.
Wszystkich, którzy mają maszyny walizkowe zapraszamy z maszynami (w razie potrzeby zapewnimy transport). Prosimy też o wzięcie nożyczek do materiału i centymetrów krawieckich.
Mamy nadzieję, że akcja w Ostródzie się uda i że nie będzie to jedyny raz, gdy wspólnie uda nam się zrobić coś dobrego.
Zgłoszenie udziału oraz wszelkie pytania prosimy kierować do Pauliny Fleszar, która jest inicjatorką i koordynatorką akcji w Bibliotece - nr telefonu: 89 642 29 73 (Oddział dla Dzieci MBP).


źródło: http://www.ck.ostroda.pl/biblioteka/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

:)