piątek, 22 listopada 2013

Każdy pluszak to historia. Pluszaki dla edukacji - relacja z nagraniaKilka dni temu, miałam przyjemność wzięcia udziału w akcji „Każdy pluszak to historia. Pluszaki dla edukacji” zorganizowanej przez IKEA, UNICEF oraz Save the Children. Celem projektu jest pokazanie dzieciom, poprzez bajki, fascynującego świata pełnego wartości, wsparcie rodziców w procesie kształtowania wyobraźni i wrażliwości małego człowieka oraz pomoc najmłodszym pacjentom, którzy z powodu nieszczęśliwego wypadku lub choroby wymagają pomocy ratowników medycznych.

 Moim, jak i pozostałych gości zadaniem, było napisanie bajki o niezwykłych pluszakach, które uczą dzieci, jak ważna jest przyjaźń, miłość i pomoc innym. Do projektu zostało zaproszonych 30 osób. Każde miasto, w którym jest IKEA ma swoich bajkopisarzy-reprezentantów, np. w Warszawie napisała i nagrała bajkę Jolanta Kwaśniewska, w Łodzi Monika Kuszyńska, w Gdańsku Julia Kamińska, w Poznaniu Kasia Wilk, we Wrocławiu Magda Kumorek, w Krakowie Dorota Segda. W Katowicach nagrywałam bajkę wraz z Agnieszką z IKEA, Marcinem Wyrostkiem, Krzysztofem Respondkiem, Sabiną Jeszką oraz z grupą MYSLOVITZ.


Wersja internetowa audiobooka dostępna będzie bezpłatnie na www.pluszakidlaedukacji.pl. Premierę przewidziano na 6 grudnia.


  Pluszaki zebrane w ramach akcji „Każdy pluszak to historia. Pluszaki dla edukacji” zostaną przekazane do placówek pogotowia ratunkowego w danym mieście i będą rozweselać maluchy przewożone w karetkach.

 Jak możesz pomóc?

Zbieramy nowe pluszaki z IKEA do 4.01.2014 roku. Pomóc może każdy, kto zostawi maskotkę w specjalnie przygotowanym do tego miejscu za kasami.
Od 6.12. dla osób, które zakupią i podarują pluszaka - prezent w postaci nagranej przez nas płyty z bajkami.
 
Po więcej szczegółów zapraszam tutaj:


Relacja z katowickiego nagrania:
 

 I jaaaaaaaaaaaa z moim bohaterem
Ot, taka autopromocja:) 

Bardzo dziękuję Marii Szwed za zaproszenie mnie do udziału w tym fantastycznym projekcie.

2 komentarze:

:)