wtorek, 20 stycznia 2015

Plany na 2015 i dwa zaproszenia na spotkania (w Skoczowie i w Olsztynie)

"Nie umiem szyć, ale chciałabym się nauczyć, chciałabym też pomóc dzieciom i uszyć coś dla nich. Czy mogę przyłączyć się do akcji? Kiedy będzie zorganizowane spotkanie w X (i tutaj nazwa miasta)" - dostajemy bardzo dużo takich maili.

Po pierwsze, nie trzeba umieć szyć, nie trzeba być wykwalifikowaną krawcową, nie trzeba nawet mieć maszyny do szycia... Na spotkaniach zapewnione są materiały (ale bardzo mile widziane, gdy ktoś weźmie ze sobą, może jakieś wiosenne porządki w szafie;)?), są osoby, które wiedzą co i jak, i one bardzo chętnie dzielą się wiedzą, a maszyny? Często są udostępniane (IKEA), albo w kawiarence szyciowej (np. Craftoholic w Gdańsku).

Po drugie, organizacja spotkania. Często to polega na tym, że dzwoni X do Y i mówi
X: - Cześć, co słychać? Może byśmy się spotkały? Co powiesz na spotkanie szyciowe?
Y: - Teraz mam urwanie głowy w pracy, ale za dwa tygodnie mam wolny weekend.
X: - To super, może w bibliotece/ zakrystii (też szyliśmy (Warszawa - pozdrawiamy księdza)):)), szkole, kawiarence, zapytam jeszcze A i B.
Y: - A ja C i D. Utworzę wydarzenie na FB.
X: - Zapytam teściową czy ma jakieś materiały
...

Nie trzeba mieć zgody (mamy już od MAiC), w każdej chwili można zorganizować spotkanie. Czy są jakieś warunki? Pogoda ducha:) Po spotkaniu wszystkie poszewki są liczone i zawożone do danego szpitala.

Jakie są plany na 2015?
Pięknie działa Bielsko - Biała, Warszawa!
Na początku marca odbędzie się spotkanie w Warszawie (podczas dużej imprezy, będziecie wiedzieć pierwsi jak wszystko zostanie ustalone i dograne w 200%), pracujemy też nad spotkaniem w galerii handlowej w Poznaniu, IKEA chce, by spotkania jaśkowe odbywały się u nich przynajmniej raz w roku.

Ogromnie też dziękuję mieszkańcom Swarzędza (k. Poznania) oraz Weronice (http://mojenozyczki.blogspot.com/) za poświęcony czas, miło spędzony czas oraz wspaniałą atmosferę podczas spotkania, na którym udało się uszyć:

Placówka wychowawczo-opiekuńcza w Kobylnicy - 30 sztuk 40 x 40 cm
Rodzinny Dom Dziecka nr. 3 w Poznaniu - 31 sztuk 40 x 40 cm + zbiórka zabawek
Szpitala Dziecięcego w Poznania, przy ul. Krysiewicza 7/8. - 34 sztuki  80 x 90 cm
Centrum Wspierania Rodzin Swoboda w Poznaniu - 40 sztuk 40 x 40 cm


A najbliższe plany?
W TĄ SOBOTĘ odbędzie się spotkanie w Skoczowie


Organizatorką spotkania jest: Teresa z bloga http://27zima.blogspot.com/

Dzień później, 25.01. będziemy szyć w Olsztynie


Zapraszamy Wszystkich chętnych z Olsztyna i okolic do wspólnego szycia poszewek na poduszki , które następnie trafią do wybranych placówek medycznych ( szpitali ) bądź domów dziecka z naszego regionu . Szyjące osoby zachęcam do przyniesienia własnych maszyn i akcesoriów, pozostałych wolontariuszy zapraszamy do cięcia materiału oraz prasowania . Każde pomocne ręce na wagę złota . Akcję można także można wspomóc przynosząc materiały . Zachęcam do rozpowszechniania informacji wśród znajomych . Więcej informacji można uzyskać na profilu grupy https://www.facebook.com/groups/384747355027166/


Do zobaczenia i serdecznie zapraszamy!

1 komentarz:

  1. Eh... przegapiłam Skoczów. Czekam za to z niecierpliwością na Ikea Katowice :)
    Powodzenia!

    OdpowiedzUsuń

:)