wtorek, 10 października 2017

„Uszyj jasia” w Galerii Łódzkiej - II edycja - 14.10., Łódź
Wystarczą dobre chęci i dwie minuty czasu, by uszyć nową poszewkę dla jednego z pacjentów Ośrodka Pediatrycznego w Łodzi.  Dlatego Galeria Łódzka zaprasza swoich klientów i wszystkich łodzian na całodniowy maraton szycia „jaśków”. Na tych, którzy dołączą do tej radosnej akcji, będą czekały kilometry materiału i stoiska z maszynami. Wystarczy zaopatrzyć się w uśmiech, dobre samopoczucie i przyjść do centrum 14 października w godzinach 11.00-19.00, by pomóc najmłodszym. Akcja podsumowuje trwającą od roku współpracę Galerii Łódzkiej z Ośrodkiem Pediatrycznym im. dr. J. Korczaka, którego historia jest właśnie prezentowana w centrum handlowym na czarno-białych zdjęciach.

To już drugi raz, kiedy w stolicy polskiego włókiennictwa odbędzie się tak radosna akcja i po raz drugi właśnie w Galerii Łódzkiej, która w ten sposób pomaga dziecięcemu szpitalowi. – To ważne wydarzenie, bo niesie ze sobą radość dla tych najmłodszych pacjentów szpitala.
A uśmiech na ich twarzy może sprawić każdy – nawet ten, kto nigdy nie miał
 w rękach maszyny do szycia. Tego da się nauczyć raz, dwa – zapewnia Beata Stefańska, dyrektor Galerii Łódzkiej.
I zaprasza do centrum handlowego wszystkich mieszkańców Łodzi już w te sobotę – 14 października. Każdy, kto pojawi się w tym dniu w Galerii Łódzkiej będzie mógł dołączyć do wspólnego szycia
i sprawić radość małym pacjentom Ośrodka Pediatrycznego im. dr. J. Korczaka w Łodzi. W godz. 11.00 – 19.00 na poziomie „-1” centrum na wszystkich chętnych będą czekać blogerki i wolontariusze, którzy pokażą i wytłumaczą, jak uszyć poszewkę. Organizatorzy akcji zapewniają kilometry kolorowego materiału, nici i stoiska z maszynami do szycia.


Rok temu podczas akcji „Uszyj jasia” w Galerii Łódzkiej klienci uszyli 217 poszewek. Wszystkie trafiły do Ośrodka Pediatrycznego im. dr. J. Korczaka w Łodzi. - Zapotrzebowanie na poszewki w naszym szpitalu jest bardzo duże. Ze względów sanitarnych musimy je często prać

i wymieniać. Poza tym to bardzo ważny element w szpitalnej sali, który potrafi umilić czas, a także „pokolorować” otoczenie – mówi Wojciech Antoszczyk, dyrektor Ośrodka Pediatrycznego im. dr. J. Korczaka.  
Autorką akcji jest Natalia Bielawska, mama 6-letniego Bruna i autorka bloga Ekoubranka. Pomysł powstał spontanicznie, kiedy w 2013 r. podczas pobytu z synkiem w szpitalu zauważyła, że brakuje poszewek. Kilka dni później poprosiła znajome blogerki o pomoc w uszyciu kolorowych poszewek. Efekty akcji oraz radość dzieci przerosły najśmielsze oczekiwania i dlatego Natalia postanowiła rozszerzyć działania także na inne miasta. W Łodzi razem z mieszkańcami będzie szyła poszewki po raz drugi.
Akcja zakończy trwającą w Galerii Łódzkiej wystawę „Z miłości do dzieci. Historia szpitala Anny Marii / dr. J. Korczaka”. Czarno-białe fotografie umieszczone na 20 planszach pokazują historię budowy, działalności, a także podopiecznych i pracowników ośrodka. Wśród nich opowieść o pierwszych darczyńcach. To od imienia ich córki szpital wziął pierwszą nazwę. Warto wspomnieć, że w XX wieku był największą i najnowocześniejszą lecznicą w Polsce.
W czasach, kiedy na 700 mieszkańców Łodzi przypadało dosłownie jedno, szpitalne łóżko! By mali pacjenci czuli się swobodniej w wielkich, surowych budynkach, wybudowano dla nich wielki ogród.

„Uszyj jasia” już w tę sobotę – 14 października, w godz. 11.00-19.00
na poziomie -1 w Galerii Łódzkiej. Wystawa potrwa do 15 października.

 
Dodatkowych informacji udziela:
Karina Grygierek   
tel.: +48 606 631 082

1 komentarz:

 1. This way my colleague Wesley Virgin's tale launches with this SHOCKING and controversial VIDEO.

  As a matter of fact, Wesley was in the military-and soon after leaving-he found hidden, "MIND CONTROL" secrets that the CIA and others used to get everything they want.

  THESE are the same secrets many famous people (notably those who "come out of nowhere") and elite business people used to become wealthy and famous.

  You've heard that you only use 10% of your brain.

  Mostly, that's because most of your brain's power is UNCONSCIOUS.

  Maybe this expression has even occurred IN YOUR own head... as it did in my good friend Wesley Virgin's head around 7 years back, while riding an unlicensed, beat-up trash bucket of a car without a driver's license and in his bank account.

  "I'm very frustrated with living paycheck to paycheck! When will I become successful?"

  You've taken part in those thoughts, ain't it so?

  Your own success story is waiting to happen. All you have to do is in YOURSELF.

  Watch Wesley Virgin's Video Now!

  OdpowiedzUsuń

:)