piątek, 22 lutego 2013

Działamy i prośba o lokalny patriotyzm

Na szczęście obyło się bez zbędnej biurokracji:)

Jeśli ktoś Was będzie pytał, czy mamy pozwolenie, to proszę przekazać, że "Nie organizujemy zbiórki publicznej (zbiórka publiczna jest wtedy kiedy zbieramy pieniądze lub dary w naturze) - my zbieramy materiały, które przydadzą się na uszycie jaśków".

Jeśli ktoś będzie chciał nam podarować materiał (sklep, hurtownia) to niech wystawi rachunek/ fakturę cokolwiek z przybliżoną wyceną materiałów i niech go wyśle wraz z materiałami, albo do Was, albo do mnie (adres jest podany w zakładce "aktualne adresy").
Podatku od darowizny nie musimy płacić, jeśli nie przekroczy on 4902 zł, także jeśli ktoś wystawi fakturę to informujcie o tym, by kwota ta była nie za duża.
Od znajomych, rodziny - możemy pozyskiwać materiały i nie trzeba się z tego rozliczać.

Rozmawiałam dzisiaj z osobą (z Departamentu w Warszawie), która odpowiedzialna jest za zbiórki publiczne wg tej osoby - nie ma problemy by szyć jaśki i je darować do szpitali.

Jeśli jakiś szpital odmówi Wam podarowania darowizny tj. jaśków, bo nie mają faktur na nie - trudno, niech się tym przejmuje prawnik szpitala.

Dostałam wiadomość od Elau, że dostała materiały od Pana Karola Raniszewskiego z Poznania, właściciela firmy skladblawatny.pl

Oto one:
Bardzo dziękujemy Panu Karolowi.

Co zrobimy z materiałami?

Jeśli ktoś jest na nie chętny, a nie może przyjechać na spotkanie szyciowe w Krakowie to proszę, piszcie na adres bloga Elau lub e-mail:  elau66wr@wp.pl

Jeśli mogę mieć prośbę to bardzo proszę szyjcie te niestandardowe wymiary np.: 45/70 (Wołomin) lub 50/40 (Bielsko). 

Spotkanie szyciowe miało odbyć się 15 marca, ze względu na prawie 3 tygodniowe opóźnienie - przesuniemy je na początek kwietnia, dobrze?

Dostałam od Katarzyny J., która zbiera jaśki do szpitala wiadomość z aktualną liczbą jaśków (są już w szpitalu w Wołominie):


Szpital Powiatowy W Wołominie
Oddział Pediatryczny
ul. Gdyńska 1/3     
05-200 WołominIlość łóżek: 40

Rozmiar: 45/70

Blog/ Imię
1. Anonimowy - Katarzyna J. 15
2. elau66wr.blox.pl 35
3. marysza.blogspot.com 1
4. etiblog.com.pl 3
5. edu-mata.blogspot.com 2
6. diabolo1406 2
7. ollart.blogspot.com 4
8. Magda z forum ekrawiectwo 1
Razem: 63


Jeszcze kilka jaśków i możemy "zamknąć ten szpital" - potrzeba jeszcze 17 jaśków:)

Zbliża się w weekend - proszę zastanówcie się nad koncepcją i dalszymi czynnościami akcji "Uszyj jasia".
Gdzie możemy być? Co możemy zrobić? Jak pozyskać materiały? Kto chce koordynować akcję w danym województwie (uwaga! Piszę w województwie - a nie mieście - jeśli ktoś chce, to niech powie jakie województwo chce objąć, dobrze by było gdyby ta sama osoba, też zbierała jaśki dla szpital.

Do jego zadań będzie należało:
- szukanie hurtowni/ sklepów z materiałami,
- kontakt z lokalnymi mediami, lokalnymi forami (uwaga! Jeśli ktoś będzie chciał zaangażować radio, prasę to niech udziela wywiadów;) )
- szukanie drukarni, która mogłaby wydrukować plakaty oraz naklejki. Przy okazji pokażę je:

Plakaty (postanowiłam, że będą dwie wersje plakatu - nie każdy ma tyle tuszu w drukarce):

wersja białaNaklejki:Lokalny patriotyzm - czy w Waszej okolicy jest dom dziecka? Hospicjum? Szpital z oddziałami dziecięcymi? Proszę zapukajcie tam i zapytajcie czy potrzeba jaśków.

Pozdrawiam i wszystkim bardzo, bardzo dziękuję!!
15 komentarzy:

 1. Ja bym była chętna na materiały, bo nie mam a uszyć umiem, te niestandardowe jak najbardziej. Tylko, za miesiąc wyprowadzam się z Warszawy na podkarpacie, więc w tamtym województwie mogę działać. Nie wiem czy mogę być główną koordynatorką, bo będę mieszkać w małej miejscowości oddalonej od Rzeszowa jakieś 60km. Samochód mam, ale wiadomo, że to jednak czasu i pieniędzy potrzebuje. Jednak mogę pomóc i zaangażować się ale w tym momencie jestem w rozsypce, bo i przeprowadzka i pakowanie. Jaśki dam radę uszyć ale czy koszt przesyłki z Krakowa do Warszawy nie będzie zbyt duży?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niebieska Kokardko, podaj mi na maila na jaki adres mam wysłać tkaniny. chyba że wolisz je dostać już po przeprowadzce. Ela

   Usuń
 2. Nie mam kontaktu do p. Katarzyny, więc pytam tu: a ode mnie jaśki nie doszły? Urszula P. Zielona Góra. POzdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chyba że ta pierwsza pozycja od anonimów - to tam się załapały :)

   Usuń
  2. Ulinko, Twoje jaśki dotarły:) Problem w tym, że na początku część osób wysłała bezpośrednio do szpitala i nie do końca wiemy, czy te zgłoszone Natalce i te, które do mnie dotarły, to te same. Może inne osoby się zgłoszą i będzie można zaktualizować listę.
   Katarzyna J.

   Usuń
 3. Gratulacje! Kawał naprawdę dobrej roboty:)! Szpital w Brzesku nadal chętny. W Bochni jest dom dziecka, mogę się dowiedzieć, czy nie chcieliby kolorowych jaśków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, proszę się dowiedzieć, a o szpitalu w Brzesku zaraz napiszę:)

   Usuń
 4. Natalko, podzielę materiał między dziewczyny uwzględniając te większe jaśki.
  Ja szyłam kolorowe, dziecięce przody, a tyły jaśków dawałam np. białe. Wtedy więcej jaśków można uszyć, bo tkanin dziecięcych jak na lekarstwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fantastycznie! Z białym tyłem jaśki - uważam, że to jest dobry pomysł, można też spróbować pomalować te tyły jakimiś flamastrami, co o tym myślicie?

   Usuń
 5. Mną już właśnie lokalny patriotyzm pokierował,co mam słać na drugi koniec Polski??? korzystając z adresu podanego na Rodzinny Dom Dziecka w Legnicy powędrowały moje 10 jaśków, 2 duże i 8 małych. Myslę,że już są na miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Małe sprostowanie, jasie, które otrzymałam, jeszcze do Wołomina nie dotarły, planuję je zawieźć wszystkie naraz. Postaram się o dowody zdjęciowe:)
  Zestawienie wszystkich jasiów, które są w moim posiadaniu:
  moje 15
  elau66wr.blox.pl 35
  etiblog.com.pl 3
  Urszula z Zielonej Góry 2
  Krysia z Pęczkowa 1
  Agnieszka z Dąbrowy Górn. 1
  Krysiu i Agnieszko, dajcie znać, czy odnajdujecie się w tabelce powyżej:)
  Mam jeszcze materiały na jakieś 10 sztuk, przyszły dziś do mnie piękne poszwy wylicytowane po złotówce:)
  Katarzyna J.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasia ma rację - podałam tylko jedną listę - nie chciałam robić zamieszania.

   Usuń
 7. a hospicja to dziecięce, czy takie dla osób starszych też?

  OdpowiedzUsuń

:)