sobota, 16 lutego 2013

Spotkanie przesunięte, zbieramy na pozwolenie

Kilka dni biłam się z myślami co robić, ale postanowiłam, że SPOTKANIE SZYCIOWE W SLOW FASHION CAFE ZOSTANIE PRZESUNIĘTE - kiedy? Wtedy, kiedy dostanę pozwolenie. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, by mieć więcej czasu na zdobycie tkanin, a po drugie to dostałam materiały, od osoby prywatnej, którą znalazłam na tablicy.pl (napisałam do niej e-maila o akcji i czy podarowałaby to co chce sprzedać, ja pokryję koszty wysyłki). Zgodziła się, jednak nie wysłała tego co obiecała i co wystawiła, a jakieś materiały, których ja nigdy nie dałabym nikomu! Sztywny welur, sprana i zniszczona pościel. Poczułam się jak ktoś... Gorszy, oszukana.

Od początku pisałam, że można szyć jaśki z używanych materiałów (ja wszystkie uszyłam z używanych materiałów, ale w bardzo dobrym stanie), a to co zobaczyłam to... Dobrze, że dostałam PRZEPIĘKNE tkaniny od Agnieszki P.:) I cieszę się, że Wy szyjecie z fajnych kolorowych, nowych lub używanych (ale w bardzo dobrym stanie) materiałów.

Chciałabym bardzo, bardzo podziękować wszystkim, którzy szyją:) oraz osobom, które proponują nowe szpitale i deklarują chęć pomocy.

5 komentarzy:

 1. A co to jest "mac" ???
  Co to za pozwolenie?

  OdpowiedzUsuń
 2. MAC to Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji - wydaje ono zgodę na przeprowadzenie zbiórek. W przypadku, gdy robimy to prywatnie tj. szyjemy ze swoich tkanin i wysyłamy gdzieś paczki (za swoje pieniądze) - pozwolenie nie jest potrzebne, ale ja chciałabym mieć to pozwolenie, bo co się stanie w przypadku, gdy jakaś hurtownia/ sklep/itp. będzie chciał podarować na jaśki sporo materiałów? Dostaję sporo e-maili z zapytaniem, czy mam jakieś materiały, bo dziewczynom się już pokończyły, a chciałyby uszyć. Dlatego dobrze byłoby mieć pozwolenie.


  Więcej na ten temat:
  https://mac.gov.pl/zbiorki-publiczne/
  http://powiat.wieszjak.pl/zadania-powiatu/254063,Jak-zorganizowac-zbiorke-publiczna.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszędzie biurokracja, w poniedziałek zasilę konto, a na obiecane materiały od sąsiadki nadal czekam. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo Wszystkim dziękuję!

  OdpowiedzUsuń

:)